Jaki chcesz kalendarz ?


Ostatnio na Facebooku dość często zaczął pojawiać się temat kalendarzy.Wiele blogerek, które tworzą różne biznesowe grupy zainteresowało się tematem kalendarzy książkowych. Szybciej niż zwykle, nastąpiło zainteresowanie nimi, może poprzez chwilowe ochłodzenie, a może dlatego, że jeśli chodzi o stworzenie kalendarza autorskiego to czas już najwyższy.

Co z tym kalendarzem autorskim ?

Niestety, żeby wymyślony przez nas kalendarz, był wydrukowany na wybranym przez nas papierze, w wybranym kolorze druku, okładki, czcionki, musiałby mieć olbrzymi nakład, myślę, że ponad 10 000 sztuk minimum, żeby opłacało się nam go jeszcze sprzedać poniżej 100 zł.
Można zrobić z własnym środkiem, ale w jednym kolorze i układzie tygodniowym, nawet w małym nakładzie, już przy 100 sztukach, ale większość woli układ dzienny i minimum dwa kolory druku.

Kalendarz to towar, który niestety nie zostanie na następny rok, jak go nie sprzedamy, możemy wiele stracić. Druk, matryce, projekt, też do tanich nie należą, dlatego ja w taki temat nie wchodzę, nie wymyślam swojego autorskiego kalendarza, który spodobałby się mnie i moim koleżankom. Najpierw zadeklarują, że oczywiście kupiłyby, a potem w Tesco albo Rosmannie będzie do kupienia za 20 zł zwykły i na tym się ich zakup skończy. Temat kalendarzy przerabiam już ponad 20 lat. Wykonuję np. autorską okładkę do gotowego środka, tu wystarczy już zamówienie 100 sztuk.
Można oczywiście zamówić u mnie kalendarze które mam w dobrej cenie, często niższej niż w księgarni, już w nakładzie 10 stuk, na którym zrobimy Twoje logo, napis, motto, albo bezpośrednio tu, albo poprzez dodane linki drukarni z którymi współpracuję.

Są takie zawody jak prawnicy, lekarze, kosmetyczki czy fryzjerzy, którzy kalendarz mają zapisany co do minuty, każde spotkanie, każdy klient ma w nim swoje miejsce.
Wiele osób każdy dzień zaczyna od kalendarza, przy porannej kawce, sprawdza co do załatwienia, planuje nowe zadania, spotkania,  odhacza już wykonane i bez kalendarza się nie ruszy , inni korzystają z notesów, w których wszystko zapisują. Ogólnie jest powrót do kalendarzy, a drukarnie oferują olbrzymi rodzaj kalendarzy.

A teraz pytanie jakie są formaty kalendarzy ?
- najczęściej kupowane są A5, z registrami czyli wcięciami, lub bez, ale z perforowanymi narożnikami, z    układem dziennym na każdej stronie
- następny rozmiar to B5
- jest jeszcze A 4
- oraz A6

Kalendarze mogą mieć układ dzienny lub tygodniowy, drukowane są zazwyczaj w dwóch kolorach, na białym papierze lub na papierze chamois (kremowym).
Mogą być z metalowymi narożnikami, z indywidualną tasiemką, z wkładką w środku, możliwości jest wiele, każdy jednak może być spersonalizowany wg naszego widzimisię.
 Wybór okładek jest przeolbrzymi i każdy znajdzie coś dla siebie, są okładki eleganckie, skórzane, oraz ekoskóry lub płótna.kalendarz z gumką na ołówek
A to hicior i  NOWOŚĆ, kalendarz zamykany za zamek błyskawiczny, oraz na zdjęciu poniżej na magnes, z barwionymi kartkami na brzegach.
Nowością jest również kalendarz dla nauczycieli.

Gdybyście chcieli skorzystać z moich drukarni i zapoznać się z pełną ofertą kalendarzy to podaję linki:

4 komentarze:

 1. Super temat. Ostatnio nawet w Biedronce pojawiły się kalendarze i całkiem fajne w nich rozwiązanie, tylko właśnie obejmują rok szkolny. Ja bym chciała podobny układ tylko na cały rok kalendarzowy.
  No i marzy mi się kalendarz ze zdjęciami z wakacji. Muszę do Ciebie przejść i uwzględnić szczegóły.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja uzywam kalendarza w moim Telefonie I laptopie ale Fajnie jest wrocic do takiej Formy Na papierze Ma to swoj urok i plusy. Kupilam sobie ostatnio zeszyt oprawiony w skore z barwionymi kartkami Na brzegu w srebrze i zapisuje sobie w nim cytaty, zlote mysli - Lubie taka forme przekazu Na papier :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam dwa takie kalendarze. Jeden z Twojego Stylu, drugi dostałam na spotkaniu blogerek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja oczywiście wybieram ten z gumką na ołówek. Niebieski co prawda mój ulubiony kolor, ale na kalendarz wybieram czerwony, bo on przyciąga pieniądze.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 ArtiDesign , Blogger