Projekt małej łazienki

Dzisiaj przedstawię Wam projekt łazienki, zadanie nie łatwe, jeśli chodzi o łazienkę w bloku. Z powodu jej funkcjonalności oraz małej powierzchni. Tym razem jest to moja łazienka, łatwiej projektuje się dla kogoś obcego niż dla siebie. Trudniej zdecydować się na kolorystykę, jak jest tak wielki wybór płytek, wzorów i kolorów. Także wcale nie miałam łatwego zadania, aby dobrze rozplanować 3 m kwadratowe łazienki, w której musi być prysznic, sedes, umywalka i pralka. Kuchnię mam za małą, aby tam zainstalować pralkę.


Od czego zaczynamy projekt łazienki ? 
od jej zwymiarowania, wystarczy zrobić odręczny szkic, na który nanosimy wymiary. Idealnie jest kiedy możemy dostać od klienta rysunek architektoniczny, ale w większości przypadków, mieszkań w blokach, klienci nie dysponują takimi rysunkami, musimy więc poradzić sobie w inny sposób. Następnie zaczynamy planować, gdzie i co ma być umieszczone. Musimy również uwzględnić rozmieszczenie kanalizacji, wentylacji, rozplanowanie elektryki, ścian nośnych itd.


Następnym etapem w zrobieniu projektu jest udanie się do sklepu i sprawdzenie jakie są rodzaje płytek, ich wielkość, kolory oraz dostępność wzorów.  Początkowo myślałam o innej kolorystyce, brałam pod uwagę 3 warianty, ale po konsultacji i pokazaniu mężowi co mi się podoba, wybór padł na te płytki, które podobały się nam obojgu. Mogłam zatem przystąpić do projektowania łazienki i wykonania rysunków i kładów płytek.
Obecnie występują płytki w bardzo różnych rozmiarach np 25x75 cm, 30x60 cm, 20x40 xm, 25x50, łatwiej jest wykonywać projekt, jak znamy rozmiar płytek.Następnie przygotowałam kłady płytek, polega to na wykonaniu rysunku z oznakowaniem poszczególnych ścian, i ułożeniu płytek, tak aby glazurnikowi ułatwić pracę i uniknąć niepotrzebnych pomyłek. Ja trafiłam na ekipę, którą szczerze mogę polecić, zadowolona jestem z jakości wykonanej pracy.


Aby uczcić zakończenie remontu łazienki, wznieśliśmy toast kieliszkiem MartiniMoże na zdjęciach nie widać, że łazienka jest bardzo jasna, biała. Mnie spodobała się glazura z Opoczna, z serii Artistico, przypomina akwarelę malowaną pędzlem w morskich, błękitnych i granatowych tonacjach.


Dół glazury wykonany jest z tej samej serii jednak w bardzo jasnym pastelowym odcieniu, a góry jest wyłącznie biała. Dla powiększenia powierzchni umieściłam duże lustro nad umywalką. Docelowo będzie jeszcze szafka nad pralką, która również będzie miała drzwiczki pokryte lustrem. W rogu również będzie pionowy słupek z lustrami, ale na razie finanse się skończyły :)
Poprzez takie zastosowanie kolorów, łazienka nie wygląda na taką małą, a poszczególne strefy  oddzielone  są kolorystycznie.


11 komentarzy:

 1. Bardzo pomysłowy projekt Marzenko :) U siebie jednak nie wyobrażam sobie życia bez wanny :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny projekt, wykonanie i efekt końcowy. Możesz być z siebie dumna, bo pokazałaś świetne planowanie przestrzenne na tak małej powierzchni. Może pojawią się chętni na takie zlecenia bo szczerze mówiąc każdy ma kłopot z mieszkaniami w bloku poprzez ich małą powierzchnię właśnie www.adriana-style.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, dziękuję bardzo, jeśli ktoś będzie chętny służę pomocą i projektem. Mam bardzo przystępne ceny. Jednak na coś ten dyplom się przydał.

   Usuń
 3. Piekna łazienka. Bardzo trudno zaprojektować i wykonać tak małe pomieszczenie. Efekt niesamowity jest. Gratulacje wielkie. Pozdrawiam Danka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, dziękuję bardzo, tak małe łazienki w blokach są wyzwaniem dla projektantów, duże o...tu dopiero można poszaleć, oczywiście na ile budżet pozwoli

   Usuń
 4. Piękna!!! Bardzo mi się kolorystyka podoba!
  A co najważniejsze, wygląda na większą!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Taro, chciałam aby było jasno, ale nie nudno i nijak, dziękuję za komentarz, miło mi, że łazienka Ci się podoba

   Usuń
 5. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 ArtiDesign , Blogger