Co to jest Kod QR?

Co to jest kod QR?
Spotykamy się z tym kodem na co dzień, mamy go na biletach wejściowych, biletach kolejowych, lotniczych, na metkach firm. Kod tej jest kwadratowy, składający się z wielu graficznych kwadracików, które zeskanowane przy pomocy chociażby telefonu, szybko i jasno przekazują nam zaszyfrowaną informację.


Kod QR powstał w 1994 r, w japońskim przedsiębiorstwie Denso-Wave. Jest kodem alfanumerycznym, dwuwymiarowym, matrycowym., umożliwia kodowanie znaków. Jego nazwa wywodzi się od angielskiego Quick Response - szybka odpowiedź.
Umożliwia kodowanie znaków Kanji/Kana, stąd popularny jest w Japonii, ale coraz częściej używany jest i u nas. Można zakodować znaki należące do alfabetu arabskiego, greckiego, hebrajskiego lub cyrylicy, oraz różnych symboli. Nie będę rozpisywała się na temat technicznych aspektów tego kodu.

Gdzie wygenerować kod QR?
Ja polecam firmę QRonline.pl, obsługa jest bardzo prosta i darmowa, musimy określić, czy w kodzie ma znaleźć się nasza wizytówki, czy tylko strona internetowa, wpisujemy dane, i wciskamy wygeneruj kod. Kod zapisany jest w pliku pdf, jpg oraz jako wektory.

Co nam potrzebne do odczytania kodu QR?
Oczywiście aplikacja, która możemy pobrać na Androida ze sklepu GooglePlay, aplikacja nazywa się Lightning QR i również jest darmowa.

Coraz więcej klientów, prosi o wygenerowanie kodu i umieszczenie go na wizytówkach, jeśli nie macie tej aplikacji w swoim telefonie, to pobierzcie i odczytajcie mój kod QR.
Pozdrawiam


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 ArtiDesign , Blogger