PhotoScape - łatwy program dla blogera do obróbki zjęć

Nie każdy ma dostęp do graficznych programów, profesjonalnych i drogich, dlatego polecam łatwy
w obsłudze program do obróbki zdjęć na potrzeby bloga. Każdy wie, że część zdjęć trzeba poprawić, nie mówię tu o wyidealizowaniu osoby, skóry, wyszczupleniu etc, chodzi mi o korekty, które ogólnie poprawią jakość zdjęcia.
Nie popieram ściągania nielegalnych programów, bo istnieje prawo autorskie, a skoro prowadzimy blog, nie możemy używać do takich celów programów pirackich. To już jest przekroczenie prawa.

Myślę, że nie wszyscy jeszcze znają ten program, więc postaram się go przybliżyć.

Dlaczego polecam  PhotoScape?
Po pierwsze jest darmowy, po drugie bardzo łatwy w obsłudze.
Możemy go również używać do tworzenia własnych albumów, porządkowania fotografii.
W bardzo łatwy sposób możemy wykadrować sobie zdjęć, przyciąć je do takiego rozmiaru jaki nam odpowiada. Często okazuje się, że mamy za dużo nieba, tła, że coś weszło w nasz kadr. Tu poprzez wciśnięcie zakładki kadrowanie, przeciągamy kursor i tworzy nam się ramka, pole zdjęcia jakie nam odpowiada.


Program ten ma też ciekawe zakładki do zmiany zdjęć, dodanie ciekawych filtrów, ja na swojej fotografii na bloga modowego, pokazuję jak można zdjęcie przerobić na biało-czarne, lub stare.Możemy też, program ten wykorzystać do usunięcia czegoś z naszego zdjęcia, nie raz okazuje się , że zależy nam na jakimś zdjęciu, a zepsute jest przez  śmiecie, butelki itd., lub przez mistrza drugiego planu.


Zdjęcie oryginalne - przed usunięciem osoby w tle.Zdjęcie w trakcie obróbki usuwanie osoby, poprzez klonowanie tła.


Zdjęcie już po obróbce.

Są napewno i inne programy do obróbki zdjęć, ale ten program jest naprawdę bardzo łatwy i może bardzo ułatwić poprawienie zdjęcia, np poprzez wyostrzenie, rozświetlenie lub rozjaśnienie.


 przykład rozświetlenia twarzy


przykład wyostrzenia zdjęcia


Poruszanie się po grafice tego programu jest bardzo łatwe i proste. Menu Edytor pozwala nam na korektę zdjęcia, i powyższe moje przykłady były robione właśnie w tym menu.
PhotoScape, jest do pobrania z tej strony, zawiera ona również szczegółowy opis programu.
Mam nadzieję, że dzisiejszy post będzie pomocny tym osobom, które jeszcze nie korzystały z takich programów, lub konkretnie nie znają tego.
2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy i przydatny post Marzenko :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Korzystam, ale chyba z innej wersji:))
    Usuwanie niepożądanych osób, to bardzo przydatne narzędzie:D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 ArtiDesign , Blogger