Logo - logotyp

Logo - znak firmowy, jest nieodzownym elementem, do identyfikacji firmy/nazwy. Kto dziś nie zna logo Coca-Coli, Pepsi-Coli, Lego, Ikea,  Coco Chanel, Louis Vuitton etc.
Znak firmowy powstaje na potrzebę szybkiej wizualizacji, zapamiętywania na zasadzie piktogramu. Może zawierać napisać, ale może też to być rysunek, clipart, czy kilka liter Powinniśmy posługiwać jednym logotypem w trakcie prowadzenia firmy, bloga, FB, ale czasami znak, się nam opatrzy i robimy małe lub duże poprawki. O ile Coca-Cola prawie nie zmieniła swojego logo, od czasu powstania, od tyle, jej konkurencja Pepsi-Cola, zmieniała wygląd logo parokrotnie, zachowując kolorystykę. Czy ktoś wyobraża sobie dziś wizytówkę, czy papier firmowy bez logo firmy? Przez ponad 20 lat pracy jako grafik/projektantka, stworzyłam dziesiątki, jak nie setki logotypów. Dziś tylko maleńki fragment, tego co wymyśliłam.


więcej na mojej stronie www.studioreklamy-pulawy.pl

2 komentarze:

  1. Nawet nie wiedziałam o niektórych z nich, ale fajnie zestawienie:)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dobrze znam Twoje prace i wkładasz w nie całe swoje serce. Wiele z reklam, banerów i wizytówek widziałam i widzę kiedy jestem w rodzinnym mieście, ale także i w Lublinie. Podziwiam Twoją pracę plastyka grafika. Może kiedyś jak już będę miała własny dom to zaprojektujesz mi jakieś wnętrze? Super że odważyłaś się podzielić z nami ułamkiem swojej pracy, w końcu nie każdy wie czym zajmujesz się zawodowo i jakie masz talenty. Życzę powodzenia i dobrych klientów!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 ArtiDesign , Blogger