Nowe szaty bloga

Można by powiedzieć - nareszcie. Cały czas chciałam aby ten blog wyglądał inaczej, aby był przejrzysty, czytelny, profesjonalny.
Niestety nie potrafiłam zrobić tego sama, gotowe szablony z blospota nie spełniały moich oczekiwań, cały czas coś zmieniałam, ulepszałam, ale to nie było to. Zmianie ulegał cały czas nagłówek i logo. Pisałam już o tym, że ciężko jest zrobić coś dla siebie, bo ciągle się kombinuje, jakby mogło być lepiej.


Skoro powiedziałam A, i wróciłam do regularnego pisania postów na tym blogu, bo trzeba było też powiedzieć B i poszukać w sieci osób, które tworzeniem szablonów na potrzeby bloga się zajmują.
Nie wstydzę się przyznać do tego, że to nie moja bajka, ja jestem grafikiem, projektantem, pracuję w programach graficznych, ale nie jestem informatykiem i kropka.
Czy żeby jeździć samochodem mam znać całą jego budowę i może jeszcze umieć go naprawiać?
Dla mnie czytanie samego kodu HTML to już jest ból głowy, a co dopiero rozpisanie tego linijka po linijce. 
A jeszcze, żeby obrazy pływały - dla młodzieży to bułka z masłem, dla mnie nie, i nie mam zamiaru się tego uczyć, do niczego mi to nie potrzebne. Nie każdy grafik jest informatykiem i nie każdy informatyk jest grafikiem. Mimo, że środowisko pracy to samo.
Tak sobie teraz pomyślałam, że to tak, jak z piekarzem i cukiernikiem, i jeden i drugi korzysta z pieca, używa mąki i drożdży, ale ich produkty całkowicie się różnią.

Tak więc, z pomocą przyszła mi Dorota z bloga W Blasku Marzeń, i poleciła mi Karolinę  z bloga Karografia. Po zapoznaniu się z ofertą Karoliny, jej szablonów wybrałam najnowszy jej produkt Square, dodam tylko, że współpraca z Karoliną układa się bardzo dobrze. Produkt jest w dobrej cenie i całkowicie spełnia moje oczekiwania, może jeszcze wymaga małych napraw, ale to już na bieżąco będę wprowadzała w życie. Karolina jest bardzo pomocna we wprowadzaniu zmian, ale i tak sama sobie nie mogłam z  tym poradzi, ta cała informatyczna paplanina, to nie dla mnie, na szczęście pomógł mi syn siostry. 
Siedzieliśmy wczoraj nad blogiem ze 4 godziny, ale teraz możecie podziwiać zaistniałe zmiany.

I tak oto tym sposobem blog otrzymał nowe szaty
9 komentarzy:

 1. Dziękuję za miłe słowa, ja tu niewiele się przysłużyłam, ale Karolina jest niezawodna. :) Pięknie i profesjonalnie jest u Ciebie teraz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Dorotko, i Tobie i Karolinie, i cóż by znaczył świat gdyby nie ludzie. Jak widać na moim przykładzie, sami wszystkiego nie zwojujemy.

   Usuń
 2. Bardzo profesjonalnie i przejrzyście.
  Jak większość zmian i ta wyszła na dobre.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiany są potrzebne, w życiu, w pracy, ta na blogu wyszła naprawdę fajnie. Karolina ma bardzo ciekawe szablony również darmowe.

   Usuń
 3. Uf..... ja też jestem ciemna masa, jeśli chodzi o te sprawy.
  Najchętniej weszła bym na jakiegoś gotowca, który ktoś by mi zrobił.
  Ty dążysz do doskonałości, więc upiększasz to i owo.
  Myślę, że jest super.

  ___Tess.  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tess, ja też nie rozumie tego paplania informatycznego, dlatego nie zabieram się za coś o czym nie mam pojęcia, robię to co umię

   Usuń
 4. Zmiana wyszla na lepsze! Jest bardzo dobrze az milo wejsc i odwiedzac :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny projekt. Dobrze wygląda ten nowy blog. Ja też po 2 latach postanowiłam zmienić swój, aby był przejrzysty i profesjonalnie wyglądał :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Sylwia, miło mi że dołączyłaś do mnie, masz rację, zmiany są potrzebne i o ile blog modowy jest taki mój, kobiecy to ten miał być taki właśnie profesjonalny.

   Usuń

Copyright © 2016 ArtiDesign , Blogger