Jak powstaje nadruk na tkaninie?

Mimo, że całkiem niedawno pisałam o robieniu nadruku na t-shirtach, dziś też pokazuję kolejny post z tworzenia nadruku na koszulce. Kiedyś nadruki można było wykonać wyłącznie metodą sitodruku, najpierw naświetlało się sito w negatywie wg kliszy, a potem przeciskało się przez sito farbę i powstawał nadruk.
Dziś coraz częściej odchodzi się od sitodruku na rzecz nadruku specjalnymi foliami flock lub flex. Foliami, możemy wykonać już od jednej sztuki. Folia flex, ma meszek i taki nadruk wygląda jakby był zrobiony z aksamitu. Jest bardzo trwały, ja koszulki z nadrukiem piorę normalnie w pralce, jest tylko warunek aby wirowanie nie przekraczało 800 obrotów i nie należy żelazkiem prasować na prawej stronie bezpośrednio po nadruku.
Ale fotki będą od końca, od finału. :)W zależności o rodzaju tkaniny, ustawia się czas, temperaturę i nacisk prasy wykonującej nadruk


 Tą techniką możemy wykonać nadruk na dowolnej tkaninie, na koszulce bawełnianej, na odblaskowej kamizelce, na poszewce na poduszkę, na koszuli czy fartuchu roboczym.

9 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe, nawet nie wiedziałam, że tak się to teraz robi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świat idzie do przodu, technika też, tym sposobem można zrobić jedną niepowtarzalną sztukę

   Usuń
 2. Trochę to pracochłonne, bardzo nawet...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to tak wygląda w tym skrócie, w sumie w ciągu godziny można zrobić nadruk, więc prawie od ręki

   Usuń
 3. Ciekawy sposób nadrukowanie ulubionej sentencji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Kasiu, można wszystko co jest grafiką wektorową, można i dwoma czy trzema kolorami. Powiem Ci, że nadruk jest na tyle trwały, że prędzej koszulka się zdeformuje, niż nadruk zniszczy.

   Usuń
 4. Bardzo ciekawy sposób Marzenko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam serdecznie :) Interesują mnie artykuły promocyjne na zamówienie, w tym również koszulki z nadrukiem. Miałem okazje sprawdzać już chyba wszystkie możliwe sposoby (zazwyczaj korzystałem z usług tej firmy https://www.spoldzielnia-reklamy.com/gadzety-reklamowe) i obok metody foliami najlepiej sprawdzała się dla mnie technika DTG. Co o niej sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem w kwestii nadruków na tkaninach nie na się co spierać, że profesjonalne firmy takie jak ta https://ctnbee.com/pl/druk-na-tkaninach
  robią to najlepiej. Dodatkowo korzystając z materialów zakupionych u nich macie garancję, że taki nadruk jest dobzre wykonany i będzie trwały

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 ArtiDesign , Blogger