na tapecie - Ulotki

Dawno nie było żadnego postu, zakończenie roku, nawarstwienie pracy przed wyjazdem na święta, kto mnie obserwuje na moim drugim blogu, lub na FB  ten  wie, a niestety doba ma tylko 24 godziny.

Z Nowym Rokiem wracam do normalności, z postanowieniem, że będę częściej publikowała posty przybliżające moją pracę. Zapraszam Was do komentowania, uwag lub zamówień. Współpracuje z firmami z całej Polski, odległość to dziś żaden problem, projekt można omówić przez internet, a zamówienie wysłać kurierem.

Tak więc dzisiaj przedstawię Wam następny nośnik reklamy, a mianowicie ulotki.Ulotka ma za zadanie zachęcić kupującego do zakupu lub usługi, przedstawić ofertę danej firmy.
Przeważnie drukuje się ulotki dwustronne, w różnych formatach i na różnym papierze. Najczęściej jest to kreda 135 lub 170 g, może być dodatkowo uszlachetniona lakierem UV, tak się dzieje np w przypadku menu.

Cena ulotek uzależniona jest od nakładu druku, im więcej tym taniej za sztukę.
Ja w cenę ulotki wliczam już wykonanie projektu, opracowania etc, czasami jeśli muszę dokupić lub wykonać zdjęcie, wtedy cena podwyższona jest o ten koszt.

Najpopularniejsze i oczywiście najtańsze są ulotki A6, dla tych którzy nie posługują się formatami papieru, dodam że jest to jedna czwarta kartki do drukarki i wynosi 105x148mm, w gramaturze 130, wykonane na kredzie. Osobiście odradzam drukowanie ulotek na papierze offsetowym, raz, że są niemiłe w dotyku, dwa że prześwituje nadruk z drugiej strony, trzy że wyglądają jak samoróbka na ksero.
Ulotki mogą być drukowane w poziomie i pionie.Pod względem popularności i ceny na drugim miejscu znajduje się ulotka DL, czyli 1/3 strony A4, (99x210mm) bardzo często wykorzystywana przez pizzerie, kluby, pupy, ale też i przez inne firmy, sklepy.


 Po ulotce DL mamy ulotkę A4  (210x297mm) składaną do DL. Takie ulotki stosuje się, gdy jest naprawdę dużo tekstu do umieszczenia, dużo zdjęć, często format ten wykorzystuje się do restauracji, pizzerii, na menu, bywa też, że uszlachetnia i usztywnia się je lakierem UV.


Najrzadziej zamawiane są ulotki A5, również drukowane na kredzie 135 g, A5 to format 148x210 mm, jest to połowa kartki do drukarki.Duża dowolność nadruku, zdjęć, projektów, daje wiele możliwości wyróżnienia swojej oferty handlowej. 
W swoim życiu zrobiłam tysiące ulotek, ale wstawiam tylko kilka fotografii, aby pokazać jak różne mogą być ulotki, w różnym formacie. Każdy projekt i tak robiony jest pod zamówienie i wg sugestii zamawiającego. Czas realizacji wynosi ok 7 dni roboczych, od momentu akceptacji do druku.
Wykonuję też ulotki-tapety na komputer. Pozdrawiam

7 komentarzy:

 1. Ładne i przejrzyste projekty, a o to w ulotkach chodzi. Najlepsza ulotka pizzerii, aż ślinka cieknie jak się na nią patrzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne projekty. :) Czy są one realizowane wysyłkowo? Ja dotąd z ciekawych ofert znalazłem tylko firmę druk ulotek wrocław, ponieważ w zależności od tego ile miałem czasu zlecałem druk online ulotek A5 lub lokalnie na miejscu. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że warto zwrócić uwagę na ulotki i gazetki promocyjne w wersji elektronicznej... np. w takich apkach jak Gazetki auchan, ponieważ są zebrane w jednym miejscu i pozwalają na bieżąco wyszukiwać promocji w interesujących nas sklepach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wbrew pozorom ulotki mogą zdziałać cuda. Muszą tylko być odpowiednio przygotowane.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne projekty. Według mnie wszystko zależy od branży. Jeśli chodzi o lokale gastronomiczne to według mnie ulotki bardzo fajnie funkcjonują.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe projekty, wiele zależy od grafika któremu powierzymy projekt. Wazne aby trafił w nasze gusta. Pozostala część to znalezienie dobrej drukarni.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne projekty ulotek tworzy także firma http://www.projekty-logo.com.pl/, wiem bo sama korzystałam z ich usług. Bardzo duże znaczenie ma grafik komputerowy który podejmuje się tego zadania gdyż to właśnie od jego inwencji oraz umiejętności zależny jest finalny projekt.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 ArtiDesign , Blogger